Про Асоціацію

Асоціація молодих донорів України (ВМГО «АМДУ») — всеукраїнська молодіжна громадська організація, що займається питаннями донорства крові серед населення України, пропагандою безоплатного донорства крові, залученням громадян, особливо молоді, до здавання крові та її компонентів.

Асоціація молодих донорів України є єдиною структурою в Україні, яка володіє всеукраїнською автоматизованою базою безоплатних донорів крові.

Історія

АМДУ була створена у 2006 році, офіційно зареєстрована 12 лютого 2007 року.

З 15 листопада 2007 року в повноцінному режимі почав працювати інформаційний сайт Асоціації молодих донорів України krov.org.ua. На даний момент адреса сайту змінилася на krov.ua

З червня 2011 року в рамках програми пропаганди донорства крові «Здай кров — врятуй життя» Асоціація розпочала впровадження проекту «Інформаційна Служба АМДУ». Даний проект є першим і єдиним такого роду в Україні. За підтримки контакт-центру «Звонковый дом» спочатку у м. Києві була організована робота «Гарячої лінії крові». Станом на 2014 р. АМДУ має власну всеукраїнську гарячу лінію крові — 067 208 03 03. Зателефонувавши за номерами інформаційної Служби АМДУ, усі охочі можуть отримати кваліфіковану консультацію з питань, які стосуються донорства крові та занести свої дані до бази донорів.

25-27 листопада 2011 року АМДУ провела Перший всеукраїнський форум координаторів волонтерських груп, які розвивають донорський рух в Україні. У форумі взяли участь студенти — активісти, які представляють провідні університети з усіх регіонів України.

З лютого 2013 року АМДУ має осередок у м.Дніпропетровську, заснований на базі вже існуючої групи активістів, а з жовтня і у м. Чернівці та м. Хмельницький, 2014 рік, засновано нові осередки у містах Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Вінниця, Черкаси, Запоріжжя, Тернопіль, Кіровоград, Одеса.

Мета діяльності

Сприяння розвитку донорського руху в Україні, лобіювання інтересів донорів крові, створення умов для ефективної діяльності членів організації щодо пропаганди безоплатного донорства крові та охорони здоров'я громадян України.

ДонорUA

У березні 2015 року АМДУ запустила новий інтернет-ресурс DonorUA – один з проектів, який спрямований на координацію донорів, допомогу реципієнтам та пропаганду безоплатного донорства крові на Україні. Перший і вагомий поштовх до реалізації проекту DonorUA був зроблений під час конференції IDCEE 2014, де відбувся хакатон з розробки соціальних проектів, організований Socialboost. Участь у цьому заході принесла нам перемогу і грант у розмірі 100 000 грн, який надав нам старт.

На момент відкриття сайт містить прохання про донорів для онкохворих дітей, інформацію щодо пунктів переливання крові по всій країні, протипоказання та іншу необхідну інформацію для донорів, актуальні новини в галузі донорства тощо. За рахунок розвинених IT-технологій буде встановлюватися миттєвий контакт реципієнт-донор, окрім веб-ресурсу будуть створені мобільні додатки. Донори мають можливість зареєструватися у базі донорів, налаштувати тип повідомлень, вносити кроводачі у власний кабінет на сайті. Волонтери АМДУ можуть звертатися до зареєстрованих потенційних донорів у разі потреби. Для бажаючих посприяти розвитку донорства є форма для реєстрації волонтерів.

Діяльність

Активістами Асоціації систематично декілька разів в різних містах України організовуються масові акції, до яких залучаються люди до масових кроводач та забезпечення потреб онкохворих дітей у крові та компонентах.

За допомогою місцевих та всеукраїнських ЗМІ перманентно ведеться агітаційна робота та інформаційна діяльність, що спрямовані на підвищення рівня інформованості населення щодо проблем донорства крові, питання щодо пільг для донорів, права донорів, а також питання щодо ведення здорового способу життя.

АМДУ тісно співпрацює з ВНЗ, долучає студентів до лав донорів, проводить інформаційну роботу на підприємствах, залучає державні та комерційні структури до співпраці.

З початком озброєного конфлікту на території України Асоціація активно допомагає забезпечувати компонентами крові медичні установи, що приймають поранених бійців. Зокрема у м. Дніпропетровську неодноразово відбувалися чисельні акції з забору крові, в яких брали участь сотні людей протягом одного дня. Фактично кожне загострення бойових дій спричиняло збільшення кількості поранених і вимагало проведеня масових заходів із залученням донорів.

Дуже активно на прохання підтримати постраждалих бійців реагують студенти. В першу чергу, це студенти м.Київа та м. Дніпропетровська, адже ці міста приймали найбільшу кількість важких поранених.